Tyrnävän Juniorikisat

21.11.2020 Ravintola Ranni

Osallistujia 10.

1 Petro Laurila (Tyrnävä Dc)
2 Mio Varila
3 Masi Laurila (Tyrnävä DC)
4 Iida-Maria Lanko (ACDC)
5-6
Ville Nissinen
Miska Laurila (Tyrnävä Dc)
7-8
Teppo Saviaro (PDC)
Miklas Laurila (Tyrnävä DC)
9-12
Milla Lievonen
Valtteri Nissinen

SDLPP PM-kisat järjestetään 14.11.2020

SDLPP TIEDOTE PIIRINMESTARUUSKISOJEN JÄRJESTÄMISESTÄ

SDLPP hallitus on kokouksessaan 9.11.2020 päättänyt 14.11.2020 järjestettävistä piirinmestaruuskisoista seuraavaa:

Kisat järjestetään
Järjestelyissä on otettu huomioon Pohjois-Suomen aluehallintoviraston ohjeistus ja Opetus- ja kulttuuriministeriön (OKM) ja THL 21.9.2020 antama ohje koronavirustartuntojen ehkäisemisestä yleisötilaisuuksien ja yleisten kokoontumisten yhteydessä sekä julkisten tilojen käytössä.


• Tilojen desinfiointia tehostetaan ja lauantai aamuna paikat käydään vielä huolellisesti läpi.
• Desinfiointiaineita asetetaan riittävästi tarjolle heittopaikoille sekä muualle kisa-alueelle
• Taulujen sijaintia muutetaan poikkeustilanteen vuoksi.
Heittopaikkoja on 11 kpl ja taulujen väli on 2.5 metriä.
• Pelikaaviot laitetaan näkymään kolmesta televisiosta, joista kaksi on pubin puolella ja yksi Pelixirin puolella.
• Pelit aikataulutetaan
• Kättelyt ja kopsuttelut kielletään

Käsien pesuun pyydetään kiinnittämään erityistä huomiota !
Kilpailijoita ja kannustajia muistutetaan, että kisapaikalle ei saa saapua sairaana tai edes oireisena !

Suomen Dartsliiton pohjoinen piiri r.y.
Hallitus

Lisätietoja:
Puheenjohtaja Janne Nikula, puh:+358 44 591 5127, info@sdlpp.fi

Hallitus tiedottaa

SDLPP HALLITUS TIEDOTTAA:

HALLITUKSEN KOKOUS 1.10.2020

Kokouksen päätöksiä:

Pohjoisen piirin rankingkisa sääntöihin kirjattiin  tarkennuksia ja lisäyksiä:

  • Vanhat Rankingpisteet poistetaan listalta viimeistään 13 kk:n kuluttua kisasta, ellei  uutta tai korvaavaa rankingkisaa ole jo aikaisemmin ehditty järjestää.
  • Heinä- ja elokuussa ansaitut rankingpisteet jaetaan myös kerhottomille pelaajille ja ne poistetaan SDLPP rankinglistalta,  mikäli heittäjä ei 31.8. mennessä ole maksanut ko. kaudelle lisenssiä johonkin pohjoisen piirin kerhoon.

Kisakalenteriin lisättiin uusina kisoina mm. SDLPP ranking- ja PM-kisat:

  • 27.3.2021 rankingkisa ROVANIEMI /ACDC
  • 17.4.2021 SDLPP PM-Tasoituskisat. Paikka vielä avoin
  • 1.5. 2021 rankingkisa KEMPELE / KEMPELE DC
  • 12.6.2021 SDLPP PM-kriketti. Paikka vielä avoin

Kisapäiviä on vielä avoimena kerhoille haettavaksi. Kalenteri löytyy kokonaisuudessaan nettisivuiltamme http://www.sdlpp.fi/tietoa/

Piirinmestaruuskisat 14.11.2020 ovat kerhoille haettavissa. Vapaamuotoiset hakemukset pyydetään lähettämään 18.10.2020 mennessä  osoitteeseen info@sdlpp.fi

Kerhojen yhteyshenkilöille on lähetetty tarkemmat hakuohjeet

Päätettiin SDLPP:n jakamien avustusten kohdentamisesta :

  • B SM-kisat 300€
  • A SM-kisat 300€
  • Suomen Cup 400 €

Avustukset maksetaan kerhoille jälkikäteen, ja ne jyvitetään sen mukaan kuinka monta edustajaa kullakin kerholla kisaan on ollut

Seppo Ranta, Team Darts Kemi valittiin yksimielisesti hallituksen varsinaiseksi jäseneksi.

SDLPP HALLITUS KAUDELLA 2020-2021

Puheenjohtaja Janne Nikula ACDC

Varsinaiset jäsenet

Seppo Ranta Team Darts Kemi
Janne Havana Perämeri DC
Sakari Ranta Kempele DC
Sari Nikula Himanka DC
Anna-Maija Räsänen Himanka DC
Teuvo Haverinen Ressu DC

Varajäsenet:

Jukka Männikkö Kempele DC
Antti Pietarila Kempele DC

Mukavaa syksyn jatkoa ja tsemppejä kisoihin !

SDLPP

Hallitus

Kempele Cup 19.9.2020

Tulokset:

As. 39 osallistujaa
1. Tero Tikkanen Kempele DC
2. Sami Rötkönen Perämeri DC
3. Seppo Rantala Perämeri DC
4. Sami Kangas Perämeri DC
5. Mikael Heikkilä Siutti Darts
6. Antti Pietarila Kempele DC
7. Sari Nikula Himanka DC
8. Seppo Kaukua Kempele DC
9. Vesa Tikkanen Perämeri DC
10. Pekka Klasila Tyrnävä DC
11. Petri Kasurinen Perämeri DC
12. Tuomo Ylikorkala Kempele DC
13. Teemu Nahkala 26érs
14. Rauno Moilanen Kempele DC
15. Sakari Ranta Kempele DC
16. Jaakko Lääperi Mussu DC
17. Teemu Vaaraniemi Kempele DC
18. Anne Kreivi ACDC
19. Kalle Syväjärvi Tuira DC
20. Teemu Moilanen Tuira DC
21. Ville Hepoviita Kempele DC
22. Arto Rautio Kempele DC
23. Jarkko Ranta Tuira DC
24. Antti Leinonen 26érs
25. Markus Sarajärvi Kempele DC
26. Jukka Männikkö Kempele DC
27. Matti Severinkangas Siutti Darts
28. Marko Sarkkinen Tuira DC
29. Seppo Ranta Team Darts Kemi
30. Sami Järvitalo Tuira DC
31. Kim Liimatainen ACDC
32. Asko Lohiniva Team Darts Kemi
33. Jarno Nikupeteri Team Darts Kemi
34. Jaakko Hauru Kempele DC
35. Jarmo Björholm ACDC
36. Jari Arnberg ACDC
37. Marko Viitajylhä
38. Tatu Alapoikela Mussu SDC
39. Jouni Kunnari Team Darts Kemi
Finaali: Tero Tikkanen 28, 23, 20, 22, 21
Sami Rötkönen 20, 17, 19
Semit: Tikkanen 15, 18, 18, 13 Rötkönen
Rantala 23 Kangas

Kuvan mahdollinen sisältö: 4 henkilöä, ihmiset seisovat ja sisätila

Ns. 12 osallistujaa
1. Sari Nikula Himanka DC
2. Anne Kreivi ACDC
3. Eija Haverinen Himanka DC
4. Hanna-Maria Herranen Joro DC
5. Tanja Viitajylhä Himanka DC
6. Katariina Kreivi ACDC
7. Mirella Lepola ACDC
8. Miia Kasurinen ACDC
9. Päivi Taavo Team Darts Kemi
10. Iida-Maria Lanko ACDC
11. Katri Ruonakangas Team Darts Kemi
12. Anna-Maija Räsänen Himanka DC
Finaali: Nikula 24, 16, 23, 29, 18
Kreivi –

Kuvan mahdollinen sisältö: 2 henkilöä, ihmiset seisovat ja parta

Parit 24 paria
1. Teemu Moilanen/Pekka Klasila Tuira/Tyrnävä
2. Jarmo Björholm/Jarkko Ranta ACDC/Tuira
3. Rauno Moilanen/Kalle Syväjärvi Kempele/Tuira
4. Arto Rautio/ Tanja Viitajylhä Kempele/Tuira
5. Marco Sarkkinen/Tuomo Ylikorkala Tuira/Kempele
6. Sakari Ranta/ Teemu Vaaraniemi Kempelel
7. Jaakko Lääperi/Katri Ruonakangax Mussu/Kemi
8. Seppo Rantala/Sari Nikula Perämeri/Himanka

Looser 26 osallistujaa
1. Petri Kasurinen Perämeri
2. Jarmo Björholm ACDC
3. Kim Liimatainen ACDC
4. Jaakko Lääperi Mussu
5. Jarkko Ranta Tuira
6. Kalle Syväjärvi Tuira
7. Teemu Nahkala 26
8. Pekka Klasila Tyrnävä
9. Teemu Moilanen Tuira
10. Mirella Lepola ACDC
11. Jarno Nikupeteri Kemi
12. Anne Kreivi ACDC
13. Katariina Kreivi ACDC
14. Rauno Moilanen Kempele
15. Teemu Vaaraniemi Kempele
16. Tatu Alapoikela Mussu
17. Tuomo Ylikorkala, Maco Sarkkinen, Matti Severinkangas, Päivi Taavo, Hanna Herranen, Miia
Kasurinen, Tanja Viitajylhä, Jari Anrberg, Marko Viitajylhä, Asko Lohiniva

SDLPP:N VUOSIKOKOUS

Kutsu SDLPP ry:n Vuosikokoukseen 

Aika: 19.09.2020 kello 9.30.

Paikka: Pelixir/Zaluuna Pub, Kempele

Vuosikokouksessa esillä sääntömääräiset asiat sekä päätetään hallituksen jäsenille ja muille toimihenkilöille maksettavista korvauksista. Asialista ja kokousmateriaali löytyvät www.sdlpp.fi sivuilta.

Poikkeukselliset ajat vaativat hiukan poikkeuksellisia toimia. Vuosikokous on silloisen kokoontumiskiellon vuoksi siirretty pidettäväksi kesäkuulta syyskuulle

Siirretyn kokouksen päätösvalta kuuluu edellisen kauden kerhoille ja äänimäärät tulevat siten viime kauden jäsenmäärän perusteella (30.6.2020 tilanteen mukaisesti).

Kutsua emme lähetä Joro DC:lle heidän vaihdettuaan piiriä SDL:n siirretyssä kevätkokouksessa 09.08.2020.

Tervetuloa !

SDLPP

Janne Nikula

puheenjohtaja

info@sdlpp.fi

+358445915127

TULETHAN KOKOUKSEEN VAIN TERVEENÄ !

Vuosikokouskutsu 2020 ja valtakirja sekä kokousmateriaali

SDLPP B-piirinmestaruuskisat 29.8.2020

Tulokset:

SDLPP B-PM 29.8.2020

NAISTEN SINGELI (5)

1 Viitajylhä Tanja, Himanka
2 Kasurinen Miia, AcDc
3-4 Kreivi Katarina, AcDc
Keskinarkaus Marika, AcDc

5 Lanko Iida-Maria, AcDc

finaali
Viitajylhä – Kasurinen   3 – 0      (43,54,33 –  )

MIESTEN SINGELI (42)

1 Savolainen Pasi, Tuira
2 Pietarila Antti, Kempele
3-4 Rautio Arto, Kempele – Nahkala Jarno, 26’ers

5-8 Kasurinen Petri, Perämeri – Vaaraniemi Teemu, Kempele
Rantala Seppo, Perämeri – Hamara Mika, AcDc

9-16 Ahola Marko, 26’ers – Nahkala Teemu, 26’ers
Järvitalo Sami, Tuira – Järvikuona Joni, 10-Darts
Aro Olli-Pekka, Mussu – Lääperi Jaakko, Mussu
Kaukua Seppo, Kempele – Moilanen Teemu, Tuira

17-32 Ranta Sakari, Kempele – Tolonen Ville, Mussu
Björnholm Jarmo, AcDc – Leinonen Antti, 26’ers
Juutinen Kari, Ressu – Halunen Janne, Kempele
Ainasoja Markus, 26’ers – Alapoikela Tatu, Mussu
– Syväjärvi Kalle, Tuira
Ollakka Risto, Kempele – Tikkanen Vesa, Perämeri
– Saviaro Juha, Perämeri
Juusola Tapani, AcDc – Seitsaari Markku, Perämeri

33- 42 Kimutai Daniel, Tuira –
Ranta Jarkko, Tuira – Perkkiö Miro, Mussu
Laulumaa Harri, Tuoppi – Korpua Jyrki, Mussu
Reinikainen Tero, 10-Darts – Halmetoja Hannu, Kempele
Hakala Jani, Tuira – Soini Markku, Tuira

dns: Katiska Jari, Mussu ja Ranta Seppo, TeamDartsKemi 
dnf: Honkanen Pasi, Tuira


finaali
Pietarila – Savolainen  2 – 4   (20,25 – 21,20,18,22)

semifinaali
Rautio – Pietarila  0 – 3   (  – 18,22,17)
Nahkala- Savolainen 0 – 3   (  – 21,22,20)

AVOIN PARI (21)

1 Nahkala Jarno 26’ers / Ainasoja Markus 26’ers finaali 3 – 1 (21,20,25 – 28)
2 Rautio Arto, Kempele / Pietarila Antti, Kempele
3-4 Lääperi Jaakko, Mussu / Alapoikela Tatu, Mussu
Oksanen Tommi, Mussu / Aro Olli-Pekka, Mussu

5-8 Moilanen Teemu, Tuira / Savolainen Pasi, Tuira
Järvitalo Sami, Tuira / Soini Markku, Tuira
Kimutai Daniel, Tuira / Ranta Jarkko, Tuira
Björnholm Jarmo, AcDc / Juusola Tapani, AcDc

9-16 Syväjärvi Kalle, Tuira / Honkanen Pasi, Tuira
Seitsaari Markku, Perämeri / Rantala Seppo, Perämeri
Saviaro Juha, Perämeri / Kasurinen Petri, Perämeri
Tolonen Ville, Mussu / Korpua Jyrki, Mussu
Ollakka Risto, Kempele / Moilanen Rauno, Kempele
Viitajylhä Tanja, Himanka / Ranta Sakari, Kempele
Perkkiö Miro, Mussu / Katiska Jari, Mussu

17-21 Taavo Päivi, TeamDartsKemi / Ockenström Kaj, TeamDartsKemi
Järvikuona Joni, 10-Darts / Reinikainen Tero, 10-Darts
Keskinarkaus Marika, AcDc / Kreivi Katariina, AcDc
Nahkala Teemu, 26’ers / Leinonen Antti 26’ers
Ahola Marko, 26’ers / Laulumaa Harri, Tuoppi

ARVOTUT PARIT TASOITUKSILLA (24)

1 Björnholm Jarmo, AcDc / Juusola Tapani, AcDc (564) finaali 3 – 0 (25,29,30 – )
2 Ollakka Risto, Kempele / Keskinarkaus Marika, AcDc (587)
3-4 Moilanen Teemu, Tuira / Lääperi Jaakko, Mussu (515)
Kasurinen Petri, Perämeri / Halmetoja Hannu, Kempele (580)

5-8 Pietarila Antti, Kempele / Aro Olli-Pekka, Mussu (563)
Kasurinen Miia, AcDc / Hamara Mika AcDc (497)
Rantala Seppo, Perämeri / Korpua Jyrki, Mussu (642)
Halunen Janne, Kempele / Katiska Jari (574)

9-16 Soini Markku, Tuira / Nahkala Jarno, 26’ers (531)
Saviaro Juha, Perämeri / Järvikuona Joni, 10-Darts (526)
Turpeinen Jouni, Tuira / Viitajylhä Tanja, Himanka (468)
Perkkiö Miro, Mussu / Nahkala Teemu, 26’ers (548)
Ahola Marko, 26’ers / Juutinen Kari, Ressu (543)
Leinonen Antti, 26’ers / Hakala Jani, Tuira (460)
Rautio Arto, Kempele / Honkanen Pasi, Tuira (575)
Järvitalo Sami, Tuira / Taavo Päivi, TeamDartsKemi (449)

17-24 Oksanen Tommi, Mussu / Reinikainen Tero, 10-Darts (516)
Ainasoja Markus, 26’ers / Kimutai Daniel, Tuira (585)
Tolonen Ville, Mussu / Moilanen Rauno, Kempele (525)
Kreivi Katariina, AcDc / Kaukua Seppo, Kempele (435)
Honkavaara Oskari, kerhoton / Savolainen Pasi, Tuira (548)
Juntunen Ilkka, Tuira / Seitsaari Markku, Perämeri (546)
Syvävärvi Kalle, Tuira / Ockenström Kaj, TeamDartsKemi (566)
Ranta Jarkko, Tuira / Alapoikela Tatu, Mussu (554)