Kuukausi: lokakuu 2019

Kempele Cup 26.10.2019

As. 46 osallistujaa

  1. Sami Kangas Perämeri 19.22.20.19.21
  2. Janne Havana Perämeri 21
  3. Sari Nikula Himanka
  4. Niko Saurento 10-Darts
  5. Tapani Juusola ACDC
  6. Jarno Helander 26ers
  7. Juha Keinänen Kempele
  8. Seppo Ranta Kemi
  9. Jaakko Pöllä Willys
  10. Pasi Savolainen Tuira
  11. Harri Laulumaa Tuoppi DC
  12. Jaakko Hauru Kempele
  13. Janne Nikula Tuira
  14. Markus Sarajärvi Tuira
  15. Jarkko Ranta Tuira
  16. Jarno Nikupereri Kemi
  17. Janne SAARELA Willys
  18. Jarno Nahkala 26
  19. Jari Anberg ACDC
  20. Risto Ollakka Perämeri
  21. Sami Järvitalo Tuira
  22. Kai Ockenström Kemi
  23. Marko Viitajylhä Tuira
  24. Toni Sinkkonen10-Darts
  25. Arto Rautio Kempele
  26. Sakari Ranta Kempele
  27. Kalle Syväjarvi Tuira
  28. Marko Ainasoja 26
  29. Juha Saviaro Perämeri
  30. Tero Reinikainen 10-Darts
  31. Tanja Viitajylhä Tuira
  32. Jyrki Korpua Mussu
  33. Anne Kreivi ACDC
  34. Jukka Männikkö Kempele
  35. Jarno Björnholm ACDC
  36. Perti Kasurinen Perämeri
  37. Asko Lohiniva Kemi
  38. Olli-Pekka Aro Mussu
  39. Risto Halmetoja Kempele
  40. Kari Juutinen Ressu
  41. Marko Virtanen 10-Darts
  42. Janne Halunen Kempele
  43. Jussi Alahäivälä Mylly
  44. Tatu Alapoikela Mussu
  45. Jukka Kreivi ACDC
  46. Marco Sarkkinen Tuira

Ns.

  1. Sari Nikula Himanka 31,18,23,?
  2. Anne Kreivi ACDC 24
  3. Katariina Krivi ACDC
  4. Tanja Viitajylhä Tuira
  5. Päivi Taavo KEMI
  6. Anna-Maija Räsänen Himanka

Arvotut 24 paria

  1. Nahkala/Savolainen
  2. Pöllä/Jukka Kreivi
  3. Kangas/Alahäivälä
  4. Juutinen/Helander

Loosers cup  30 osallistujaa

  1. Ainasoja 24,15,26
  2. Virtanen
  3. Nikupeteri
  4. Korpua
  5. Rautio
  6. Nikula
  7. Juusola
  8. Saviaro

 

TDK 40V. Juhlakisa 12.10.2019

Avoin Sarja (32 heittäjää)
1.Sami Rötkönen
2. Jarno Nikupeteri
3.-4.Kaj Ockenström, Marika Alapoikela
5.-8. Janne Nikula, Vesa-Matti Ruismäki, Janne Havana, Jukka Nykänen
9.-16. Jarmo Björnholm, Marko Viitajylhä, Mika Blomster, Asko Lohiniva, Sami Kinnunen, Markus Ylivallo, Juha Peltoniemi, Jarkko Ranta

Finaali 5-4 (15,16,22,20,19-26,22,23,25)

Naisten sarja (11 heittäjää)
1. Tanja Viitajylhä
2. Anne Kreivi
3.-4. Eija Haverinen, Marika Alapoikela
5.-8. Janette Hakki, Tiia Tenhunen, Noora Katariina Kreivi, Soile Vuotila
9.-11. Päivi Taavo, Katri Ruonakangas, Johanna Kinnunen

Finaali 4-2 (44,44,26,30-37,39)

Kuvan mahdollinen sisältö: 4 henkilöä, hymyileviä ihmisiä, ihmiset seisovat ja sisätila

Arvotut Parit (20 paria)

1. Janne Nikula / Tanja Viitajylhä Tuira DC
2. Sami Kinnunen / Jari Arnberg
3.-4. Mika Blomster / Sami Rötkönen
Veli-Matti Rajalampi / Tiia Tenhunen
5.-8. Seppo Ranta / Katri Ruonakangas
Markku Laurila / Vesa-Matti Ruismäki
Marco Sarkkinen / Mikael Heikkilä
Jarmo Brörnholm / Markus Ylivallo

Kuvan mahdollinen sisältö: 1 henkilö, seisoo ja sisätila