Kuukausi: marraskuu 2019

SDLPP:N PM-KISAT 9.-10.11.2019

SDLPP Piirinmestaruus 2019 lauantain tulokset

Ms. 64 os.
Finaali: Asko Niskala 19, 14, 13, 20, 14
Janne Tilus 19
Välierät: Niskala 26, 18, 19, 20
Pietikäinen 19, 17
Tilus 18, 20, 15, 17
Kangas 28, 20
1. Asko Niskala Ressu
2. Janne Tilus Perämeri
3. Esko Pietikääinen Ressu
4. Sami Kangas Perämeri
5. Sami Rötkönen Perämeri
6. Juha Soinio Elvis
7. Jani Keskinarkaus ACDC
8. Tero Tikkanen Kempele
9. Matti Seitsaari Perämeri
10. Jyri Ussa ACDC
11. Matti Ainasoja 26 ers
12. Jukka Nykänen ACDC
13. Jani Laurila Tuira
14. Jarno Nikupeteri Kemi
15. Mikko Uusimaa Perämeri
16. Jarkko Ranta Tuira
17. Markku Seitsaari Perämeri
18. Jyrki Korpua Mussu
19. Antti Pääkkö Tuoppi
20. Janne Nyyssönen Ressu
21. Janne Havana Perämeri
22. Jani Rönkä Ressu
23. Toni Sinkkonen 10 darts
24. Janne Saarela Willys
25. Asko Lohiniva Kemi
26. Risto Honkala Himanka
27. Harri Laulumaa Tuoppi
28. Tero Reinikainen 10 darts
29. Toni Mäkinen 26
30. Tatu Alapoikela Mussu
31. Jari Laurila Tuira
32. Marko Sarkkinen Tuira

Ns (14)

Finaali:

Nikula 18, 24, 31, 32, 28  – Partanen

Välierät:

Nikula 34, 26, 22, 39,     Honkala 30

Partanen 26, 26, 23, 30      Kreivi 22, 31

  1. Sari Nikula Himanka DC
  2. Tarja Partanen Himanka DC
  3. Paula Honkala Himanka DC
  4. Anne Kreivi ACDC
  5. Marika Alapoikela ACDC
  6. Tarja Salminen Himanka DC
  7. Tanja Viitajylhä Tuira DC
  8. Soile Vuotila Tuira DC
  9. Paivi Taavo Kemi DC
  10. Katariina Kreivi ACDC
  11. Tiia Tenhunen Tuira DC
  12. Eija Haverinen Himanka DC
  13. Anna-Maija Räsänen Himanka DC
  14. Hanna Riikka Soronen ACDC

Seniorit  (17)

Finaali:

Pietikäinen 26, 15, 19, 18

Soinio 17, 22

Välierät:

Pietikäinen Esko 3 – Lauri Kullervo 1

Soinio Juha 3- Ollakka Risto 2

  1. Esko Pietikäinen Ressu DC
  2. Juha Soinio Elevis DC
  3. Kullervo Lauri  Siutti darts
  4. Risto Ollakka Perämeri DC
  5. Jukka Himanka Ressu DC
  6. Petri Kasurinen Perämeri DC
  7. Kai Ockestrom TDK
  8. Kari Juutinen Ressu DC
  9. Anne Kreivi ACDC
  10. Seppo Ranta TDK
  11. Rauno Moilanen Kempele DC
  12. Jukka Kreivi ACDC
  13. Tapani Juusola ACDC
  14. Asko Lohiniva TDK
  15. Jari Arnberg ACDC
  16. Päivi Taavo TDK
  17. Jouni Turpeinen Perämeri DC

Miesten parit(32)

Finaali:

Janne Tilus/Sami Kangas Perämeri 19, 20, 16

Tero Tikkanen/Arto Rautio Kempele 23, 18

  1. Janne Tilus / Sami Kangas Perämeri DC
  2. Tero Tikkanen / Arto Rautio Kempele DC
  3. Janne Havana /Sami Rötkönen Perämeri DC
  4. Lauri Kullervo / Mikael Heikkilä Siutti Darts
  5. Esko Pietikäinen / Jani Rönkä Ressu DC
  6. Matti Seitsaari / Markku Seitsaari Perämeri DC
  7. Jarno Nahkala / Marko Ahola 26 ers
  8. Jari Nykänen /Vesa Ruismäki ACDC
  9. Jari Laurila / Jani Laurila Tuira DC
  10. Juha Saviaro / Kalle Syväjärvi Tuira DC
  11. Jani Keskinarkaus / Jyri Ussa ACDC
  12. Matti Uusimaa / Pertti Seitsaari Perämeri DC
  13. Jukka Räisänen / Janne Nikula Tuira DC
  14. Ville Hepoviita / Sakari Ranta Kempele DC
  15. Risto Ollakka / Petri Kasurinen Perämeri DC
  16. Jarno Nikupeteri / Seppo Ranta TDK

Naisten parit (7)

Finaali:

Tarja Partanen / Sari Nikula Himanka DC

Anne Kreivi / Marika Alapoikela ACDC

  1. Tarja Partanen/Sari Nikula Himanka DC
  2. Anne Kreivi/ Marika Alapoikela ACDC
  3. Tiia Tenhunen /Tanja Viitajylhä Tuira DC
  4. Anna.Maija Räsänen / Eija Haverinen Himanka DC
  5. Tarja Salminen / Paula Honkala Himanka DC
  6. Katariina Kreivi   / Hanna-Riikka Soronen ACDC
  7. Päivi Taavo / Katri Ruonakangas TDK

 

Sekaj.(16)

  1. Sami Kangas / Janne Tilus / Sari Nikula
  2. Petri Kasurinen / Asko Niskala / Tarja Salminen
  3. Markus Ainasoja /Matti Aarrevaara / Tarja Partanen
  4. Risto Honkala /Teemu Syrjä / Paula Honkala
  5. Jani Keskinarkaus / JyrinUssa / Marika Alapoikela
  6. Kaj Ockenström / Jarno Nikupeteri / Päivi Taavo
  7. Jukka Räisänen / Janne Nikula / Tanja Viitäjylhä
  8. Sami Rötkönen / Janne Havana / Anna-Maija Räsänen

Sunnuntai

M kri (16)

  1. Tero Tikkanen Kempele DC
  2. Jyri Ussa ACDC
  3. Pertti Seitsaari Perämeri DC
  4. Jani  Rönkä Ressu DC
  5. Jukka Himanka Ressu DC
  6. Jukka Kreivi ACDC
  7. Arto Rautio Kempele DC
  8. Jarkko Ranta Tuira DC

N kri (6)

  1. Sari Nikula Himanka DC
  2. Anne Kreivi ACDC
  3. Tarja Partanen Himanka DC
  4. Tanja Viitajylhä Tuira DC
  5. Katariina Kreivi ACDC
  6. Anna-Maija Räsänen Himanka DC

Sekaparit (7)

Finaali 21, 20, 25- 21

  1. Tero Tikkanen ja Soile Vuotila
  2. Jyri Ussa ja Katariina Kreivi
  3. Janne Nikula ja Sari Nikula
  4. Tarja Partanen ja Sami Rötkönen
  5. Anna- Maija Räsänen ja Jarkko Ranta
  6. Tanja Viitajylhä ja Ville Hepoviita
  7. Jukka Kreivi ja Anne Kreivi

3-H jouk.

  1. Tikkanen Tero, Arto Rautio ja Ville Hepoviita
  2. Rötkonen  Sami, Sari Nikula ja Sakari Ranta
  3. Seitsaaret Pertti, Markku ja Matti
  4. Tanja Viitajylhä, Janne Nikula ja Jarkko Ranta