Kuukausi: elokuu 2020

SDLPP B-piirinmestaruuskisat 29.8.2020

Tulokset:

SDLPP B-PM 29.8.2020

NAISTEN SINGELI (5)

1 Viitajylhä Tanja, Himanka
2 Kasurinen Miia, AcDc
3-4 Kreivi Katarina, AcDc
Keskinarkaus Marika, AcDc

5 Lanko Iida-Maria, AcDc

finaali
Viitajylhä – Kasurinen   3 – 0      (43,54,33 –  )

MIESTEN SINGELI (42)

1 Savolainen Pasi, Tuira
2 Pietarila Antti, Kempele
3-4 Rautio Arto, Kempele – Nahkala Jarno, 26’ers

5-8 Kasurinen Petri, Perämeri – Vaaraniemi Teemu, Kempele
Rantala Seppo, Perämeri – Hamara Mika, AcDc

9-16 Ahola Marko, 26’ers – Nahkala Teemu, 26’ers
Järvitalo Sami, Tuira – Järvikuona Joni, 10-Darts
Aro Olli-Pekka, Mussu – Lääperi Jaakko, Mussu
Kaukua Seppo, Kempele – Moilanen Teemu, Tuira

17-32 Ranta Sakari, Kempele – Tolonen Ville, Mussu
Björnholm Jarmo, AcDc – Leinonen Antti, 26’ers
Juutinen Kari, Ressu – Halunen Janne, Kempele
Ainasoja Markus, 26’ers – Alapoikela Tatu, Mussu
– Syväjärvi Kalle, Tuira
Ollakka Risto, Kempele – Tikkanen Vesa, Perämeri
– Saviaro Juha, Perämeri
Juusola Tapani, AcDc – Seitsaari Markku, Perämeri

33- 42 Kimutai Daniel, Tuira –
Ranta Jarkko, Tuira – Perkkiö Miro, Mussu
Laulumaa Harri, Tuoppi – Korpua Jyrki, Mussu
Reinikainen Tero, 10-Darts – Halmetoja Hannu, Kempele
Hakala Jani, Tuira – Soini Markku, Tuira

dns: Katiska Jari, Mussu ja Ranta Seppo, TeamDartsKemi 
dnf: Honkanen Pasi, Tuira


finaali
Pietarila – Savolainen  2 – 4   (20,25 – 21,20,18,22)

semifinaali
Rautio – Pietarila  0 – 3   (  – 18,22,17)
Nahkala- Savolainen 0 – 3   (  – 21,22,20)

AVOIN PARI (21)

1 Nahkala Jarno 26’ers / Ainasoja Markus 26’ers finaali 3 – 1 (21,20,25 – 28)
2 Rautio Arto, Kempele / Pietarila Antti, Kempele
3-4 Lääperi Jaakko, Mussu / Alapoikela Tatu, Mussu
Oksanen Tommi, Mussu / Aro Olli-Pekka, Mussu

5-8 Moilanen Teemu, Tuira / Savolainen Pasi, Tuira
Järvitalo Sami, Tuira / Soini Markku, Tuira
Kimutai Daniel, Tuira / Ranta Jarkko, Tuira
Björnholm Jarmo, AcDc / Juusola Tapani, AcDc

9-16 Syväjärvi Kalle, Tuira / Honkanen Pasi, Tuira
Seitsaari Markku, Perämeri / Rantala Seppo, Perämeri
Saviaro Juha, Perämeri / Kasurinen Petri, Perämeri
Tolonen Ville, Mussu / Korpua Jyrki, Mussu
Ollakka Risto, Kempele / Moilanen Rauno, Kempele
Viitajylhä Tanja, Himanka / Ranta Sakari, Kempele
Perkkiö Miro, Mussu / Katiska Jari, Mussu

17-21 Taavo Päivi, TeamDartsKemi / Ockenström Kaj, TeamDartsKemi
Järvikuona Joni, 10-Darts / Reinikainen Tero, 10-Darts
Keskinarkaus Marika, AcDc / Kreivi Katariina, AcDc
Nahkala Teemu, 26’ers / Leinonen Antti 26’ers
Ahola Marko, 26’ers / Laulumaa Harri, Tuoppi

ARVOTUT PARIT TASOITUKSILLA (24)

1 Björnholm Jarmo, AcDc / Juusola Tapani, AcDc (564) finaali 3 – 0 (25,29,30 – )
2 Ollakka Risto, Kempele / Keskinarkaus Marika, AcDc (587)
3-4 Moilanen Teemu, Tuira / Lääperi Jaakko, Mussu (515)
Kasurinen Petri, Perämeri / Halmetoja Hannu, Kempele (580)

5-8 Pietarila Antti, Kempele / Aro Olli-Pekka, Mussu (563)
Kasurinen Miia, AcDc / Hamara Mika AcDc (497)
Rantala Seppo, Perämeri / Korpua Jyrki, Mussu (642)
Halunen Janne, Kempele / Katiska Jari (574)

9-16 Soini Markku, Tuira / Nahkala Jarno, 26’ers (531)
Saviaro Juha, Perämeri / Järvikuona Joni, 10-Darts (526)
Turpeinen Jouni, Tuira / Viitajylhä Tanja, Himanka (468)
Perkkiö Miro, Mussu / Nahkala Teemu, 26’ers (548)
Ahola Marko, 26’ers / Juutinen Kari, Ressu (543)
Leinonen Antti, 26’ers / Hakala Jani, Tuira (460)
Rautio Arto, Kempele / Honkanen Pasi, Tuira (575)
Järvitalo Sami, Tuira / Taavo Päivi, TeamDartsKemi (449)

17-24 Oksanen Tommi, Mussu / Reinikainen Tero, 10-Darts (516)
Ainasoja Markus, 26’ers / Kimutai Daniel, Tuira (585)
Tolonen Ville, Mussu / Moilanen Rauno, Kempele (525)
Kreivi Katariina, AcDc / Kaukua Seppo, Kempele (435)
Honkavaara Oskari, kerhoton / Savolainen Pasi, Tuira (548)
Juntunen Ilkka, Tuira / Seitsaari Markku, Perämeri (546)
Syvävärvi Kalle, Tuira / Ockenström Kaj, TeamDartsKemi (566)
Ranta Jarkko, Tuira / Alapoikela Tatu, Mussu (554)

Sandels Open 8.8.2020

Kuvan mahdollinen sisältö: 7 henkilöä, ihmiset seisovat ja ulkoilma
Janne Nikula, Janne Havana, Sami Rötkönen, Anna-Maija Räsänen, Sari Nikula, Kirsi Viinikainen Kuvasta puuttuvat arvottujen parien palkituista Pasi Honkanen ja Sami Kangas. Taustalla kisaorganisaation Timo Mäkinen ja Tiia Tenhunen


Arvotut parit (56 heittäjää)
1. Sari Nikula/Kirsi Viinikainen
2. Pasi Honkanen/Sami Kangas
3-4. Anna-Maija Räsänen/Sami Rötkönen, Janne Nikula/Janne Havana
5-8. Mika Huusko/Tero Tikkanen, Jarkko Ranta/Arto Rautio, Pasi Savolainen/Ville-Veikko Tolonen, Antti Pietarila/Jani Keskinarkaus
9-16. Vesa Ruismäki/Katariina Kreivi, Jani Lehtinen/Asko Niskala, Teemu Moilanen/Seppo Kaukua, Jarno Nikupeteri/Anne Kreivi, Marika Keskinarkaus/Jarmo Björnholm, Miia Kasurinen/Jaakko Pöllä, Oskari Honkavaara/Tiia Tenhunen, Juha Saviaro/Jari Laurila
17-32. Jaakko Hauru/Arto Sakari Ranta, Kalle Syväjärvi/Jaakko Lääperi, Tanja Viitajylhä/Daniel Kimutai, Marko Viitajylhä/Jouni Turpeinen, Janne Vähä/Arto Vehkalahti, Jani Hakala/Jarkko Mähönen, Petri Kasurinen/Anne Lahdensuo, Jussi Alahäivälä/Pasi Jurkko, Matti Severinkangas/Markku Laurila, Jari Katiska/Jukka Männikkö, Kim Liimatainen/Henri Vähä, Mikael Heikkilä/Jussi Väisänen

Kuvan mahdollinen sisältö: 4 henkilöä, ihmiset seisovat
Tero Tikkanen, Sami Rötkönen, Juha Saviaro ja Mikael Heikkilä . Kuvasta puuttuvat palkituista Asko Niskala, Sami Kangas, Jari Katiska ja Jarkko Mähönen

Avoin sarja (44 heittäjää)
1. Tero Tikkanen Kempele Dc
2. Asko Niskala Ressu Dc
3-4. Sami Rötkönen Perämeri Dc, Sami Kangas Perämeri Dc
5-8. Mikael Heikkilä Siutti Darts, Jari Katiska Mussu Dc, Juha Saviaro Perämeri Dc, Jarkko Mähönen Kasin Tikka
9-16. Vesa Ruismäki ACDC, Janne Havana Perämeri Dc, Sari Nikula Himanka Dc, Jarmo Björnholm ACDC, Pasi Savolainen Tuira Dc, Anne Kreivi ACDC, Ville-Veikko Tolonen Mussu Dc, Teemu Moilanen Tuira Dc
17-32. Petri Kasurinen Perämeri Dc, Jari Laurila Tuira Dc, Janne Nikula ACDC, Jarkko Ranta Tuira Dc, Jani Keskinarkaus ACDC, Arto Vehkalahti kerhoton, Matti Severinkangas Siutti DC, Pasi Jurkko kerhoton, Kalle Syväjärvi Tuira Dc, Seppo Kaukua Kempele Dc, Antti Pietarila Kempele Dc, Kim Liimatainen ACDC, Vesa Tikkanen Perämeri Dc, Jani Lehtinen Wallriver Dc, Kirsi Viinikainen Revontuli Darts, Daniel Kimutai Tuira Dc
33-64. Jani Hakala Tuira Dc, Jaakko Lääperi Mussu Dc, Jussi Alahäivälä Mylly Dc, Jaakko Pöllä Willy’s Dc, Jukka Männikkö Kempele Dc, Pasi Honkanen Tuira Dc, Arto Rautio Kempele Dc, Janne Vähä Team Darts Kemi, Mika Huusko Tuira Dc, Jaakko Hauru Kempele Dc, Jarno Nikupeteri Team Darts Kemi, Henri Vähä kerhoton

Tikkamäärät Avoin sarja
Finaali: Tero Tikkanen (20,22,23,20,13) – Asko Niskala (17,18,17,20)
Semit: Tero Tikkanen (23,18,24,22) – Sami Rötkönen (25)
Asko Niskala (19,20,11,19) – Sami Kangas

Kuvan mahdollinen sisältö: 4 henkilöä, ihmiset seisovat ja sisätila
Sari Nikula, Kirsi Viinikainen, Anne Kreivi ja Tiia Tenhunen

Naisten sarja (10 heittäjää)
1. Kirsi Viinikainen Revontuli Darts
2. Anne Kreivi ACDC
3-4. Tiia Tenhunen Tuira Dc, Sari Nikula Himanka Dc
5-8. Marika Keskinarkaus ACDC, Tanja Viitajylhä Himanka Dc, Katariina Kreivi ACDC, Anne Lahdensuo DC Osman Viikingit
9-16. Anna-Maija Räsänen Himanka Dc, Miia Kasurinen ACDC

Tikkamäärät Naisten sarja
Finaali: Kirsi Viinikainen (26,28,25,17,24) – Anne Kreivi (31,26)
Semit: Sari Nikula (18) – Kirsi Viinikainen (19,24,17)
Tiia Tenhunen – Anne Kreivi (28,26,23)