PM kisa 2018 tulokset

SDLPP PM kisat 2018 Kempele, Pelixir

AS (55 os):
1. Tatu Pehkonen Ressu DC
2. Sami Kangas Perämeri DC
3.-4. Jani Keskinarkaus ACDC
Jyrki Korpua Mussu DC
5.-8. Mikko Martikainen TDK
Janne Havana Tuira Dc
Esko Pietikäinen Ressu DC
Mikko Karhu TDK
9.-16. Sami Rötkönen Tuira Dc
Risto Ollakka Perämeri DC
Jarno Björnholm ACDC
Juha Soinio Elvis DC
Seppo Rantala Perämeri Dc
Petri Kreivi TDK
Jyri Ussa ACDC
Janne Tilus Kerhoton
17.-32.Janne Saarela Willy’s DC
Ville Tolonen Mussu DC
Jani Eskelinen ACDC
Harri Laulumaa Tuoppi Darts
Juho Longi Mussu DC
Jarno Nikupeteri TDK
Janne Nikula Tuira DC
Jussi Alahäivälä Mylly DC
Janne Halunen Kempele DC
Saku Partonen 26’ers
Matti Aarrevaara Mylly DC
Jukka Kreivi ACDC
Jaakko Hauru Kempele DC
Marko Viitajylhä Tuira DC
Sakari Ranta Kempele DC
Harri Eerikkilä Mylly DC

Finaali: Pehkonen – Kangas 5-4 (19,19,22,20,15 – 17,15,15,17)
Semifinaali: Kangas-Keskinarkaus 4-3 (19,22,15,20 – 18,18,18)
Pehkonen – Korpua 4-0 (15,19,18,19)
Puolivälierät: Keskinarkaus – Martikainen 3-0 (24,15,20)
Kangas – Havana 3-0 (20,15,17)
Pehkonen – Pietikäinen 3-0 (15,16,15)
Korpua – Karhu 3-1 (36,27,30 – 21)

NS (10 os)
I Anne Kreivi ACDC
II Tanja Viitajylhä Tuira DC
III-IV Eija Haverinen Himanka DC
Tiia Tenhunen Tuira DC
V-VIII Soile Vuotila Mussu DC
Birgit Santamäki Joro DC
Hanna Herranen Tuira DC
Marika Alapoikela ACDC
IX- Katariina Kreivi ACDC
Päivi Taavo TDK

Finaali: Anne Kreivi – Tanja Viitajylhä 4 – 3 (27,26,29,26 – 30,32,26)

Seniorit 17 os:
I Esko Pietikäinen Ressu DC
II Seppo Rantala Perämeri DC
III-IV Kullervo Lauri Siutti Darts
Jukka Kreivi ACDC
V-VIII Risto Ollakka Perämeri DC
Kaj Ockeström TDK
Anne Kreivi ACDC
Seppo Ranta TDK

Finaali: Pietikäinen – Rantala 4-1 (18,31,23,17 -25)
Semifinaalit: Pietikäinen – Lauri 3-1 (18,26,20 – 22)
Rantala – Kreivi 3-2 (29,24,22 – 20,26)

Sekajoukkue 12 joukkuetta:
I ACDC (Anne Kreivi, Jukka Kreivi, Jarmo Björholm)
II Tuira DC (Minna Havana, Jukka Havana, Pasi Honkanen)
III Mussu DC (Soile Vuotila, Jyrki Korpua, Tatu Alapoikela)
TDK (Päivi Taavo, Kaj Ockeström, Jarno Nikupeteri)

Sekaparit 14 paria
I ACDC (Anne Kreivi, Jukka Kreivi)
II ACDC (Marika Alapoikela, Jani Keskinarkaus)
III Himanka DC (Eija Haverinen, Janne Tilus)
Tuira DC (Minna Havana, Janne Havana)

Naisten Kriketti 6 os
I Anne Kreivi ACDC
II Tanja Viitajylhä Tuira Dc
III-IV Marika Alapoikela ACDC
Eija Haverinen Himanka DC
V- Katariina Kreivi ACDC
Tiia Tenhunen Tuira DC


Miesten Kriketti 27 os ottajaa
I Jani Keskinarkaus ACDC
II Esko Pietikäinen Ressu Dc
III-IV Jyri Ussa ACDC
Tatu Pehkonen Ressu Dc
V-VIII Janne Nikula Tuira DC
Jani Eskelinen ACDC
Sami Rötkönen Tuira DC
Juha Soinio Elevis DC
IX-XVI Markus Sarajärvi Tuira DC
Seppo Rantala Perämeri DC
Janne Havana Tuira DC
Janne Väänänen Tuira DC
Pete Kasurinen Kerhoton
Risto Ollakka Perämeri DC
Seppo Ranta TDK

Avoin pari.
I Ressu DC Pehkonen/Pietikäinen
II ACDC Ussa/Keskinarkaus
III-IV Mussu DC Alapoikela T/Korpua
Elevis DC Juutinen/Soini

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *